Kształtki wentylacyjne obejmują: kolana, łuki, odsadzki, redukcje, dyfuzory, trójnik, czwórniki oraz zaślepki.  Kształtki prostokątne produkowane są  z blachy ocynkowanej DX51D Z275, o grubości dopasowanej do wielkości. W standardzie wykończony jest profilem wentylacyjnym P20 / P30 oraz narożnikami. Na specjalne zamówienie klienta kształtka może mieć luźną ramkę (LR) albo może być wykonany bez ramek (bosa). Profile poprzeczne uszczelniono masą uszczelniającą DW 601, a narożniki silikonem neutralnym.
W zależności od przekroju kolana i łuki są usztywniane za pomocą kierownic, kształtki o większym przekroju usztywnione są dodatkowo rurkami o średnicy zewnętrznej 20 mm. Ścianki boczne usztywniane są przez poprzeczne przetłoczenie blachy.

Kształtki wentylacyjne

W każdym budynku poprawna wentylacja jest niezbędna – zarówno w domu jednorodzinnym, jak i obiekcie przemysłowym. Już projektując dany obiekt należy dokładnie przemyśleć drogę kanałów wentylacyjnych oraz wybrać odpowiednie systemy. Warto tutaj skorzystać z pomocy fachowców, przed którymi żaden aspekt wentylacji nie ma tajemnic. Taką firmą z całą pewnością jest PS System, która oferuje szeroką różnorodność produktów oraz usług związanych z przewodami wentylacyjnymi.

W ofercie PS System znajduje się bogaty wybór rozmaitych produktów. Znajdują się tutaj – między innymi – kanały wentylacyjne prostokątne, kształtki wentylacyjne, podstawy i wyrzutnie dachowe, kratki z siatką, przepustnice wielopłaszczyznowe i jednopłaszczyznowe oraz znacznie więcej. Wszystkie dostępne elementy wykonane są z należytą ostrożnością, z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie tylko prezentują się estetycznie, ale i zapewniają szczelność i trwałość przewodu, tak bardzo niezbędne w kwestii wentylacji. Na indywidualne życzenie klienta, projektant podejmuje się także zaprojektowania i wykonania niestandardowych elementów, dbając o zgodność z obowiązującymi normami. Co jeszcze warto na temat tych produktów wiedzieć?

Kształtki wentylacyjne są niezwykle ważnym elementem kanału wentylacyjnego. To one wpływają na jego funkcjonalność oraz możliwości poprowadzenia kanału po mniej standardowym torze. Kształtki wentylacyjne obejmują: kolana, łuki, odsadzki, redukcje, dyfuzory, trójnik, czwórniki oraz zaślepki. Nie można nie wspomnieć tutaj i o sposobie ich wykonania. Kształtki prostokątne w PS System produkowane są z blachy ocynkowanej DX51D Z275, o grubości zawsze idealnie dopasowanej do wielkości. Dodatkowo, w standardzie wykończone są one profilem wentylacyjnym P20/P30 oraz narożnikami. Na specjalne życzenie klienta, kształtka wentylacyjna może mieć luźną ramkę (LR) lub być wykonana bez ramek (bosa). Profile poprzeczne zostają uszczelnione masą uszczelniającą DW 601, a narożniki silikonem.

Profile wentylacyjne

Wiele zależy również od przekroju kolana i łuki – choćby jego usztywnienie. Kształtki o większym rozmiarze usztywnione są dodatkowo rurami o średnicy zewnętrznej 20mm, a ściany boczne – przez poprzeczne przetłoczenie blachy. Takie usztywnienie jest niezwykle ważne, ponieważ większe kanały wentylacyjne i kształtki prostokątne stosowane są zazwyczaj w budynkach przemysłowych, halach oraz innych obiektach, gdzie odpowiednia wentylacja jest kluczowa i dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, i dla zdrowia pracowników. Takie profile do kanałów wentylacyjnych – o przekroju prostokątnym, kanałach i kształtkach wentylacyjnych – są wykonywane pod konkretną specyfikację miejsca, zazwyczaj z materiału ocynkowanego, kwasoodpornego lub aluminiowego. Ciekawostką jest tutaj to, że dla transportu na duże odległości, kanały wentylacyjne prostokątne mogą zostać wykonane w nieco inny sposób – półprodukt w kształcie litery L. Na miejscu oczywiście pracownicy dbają, aby spełniał funkcje pełnoprawnego produktu, a wentylacja działała w każdym aspekcie.

Produkty PS System przeznaczone są do wentylacji i klimatyzacji każdego pomieszczenia. Firma tworzy rozwiązania dopasowane do wymagań bhp danego obiektu, dbając również o estetykę i uwzględniając preferencje klienta. Wszystkie kanały oraz akcesoria wentylacyjne wykonane są ze sprawdzonych materiałów, dzięki czemu jakość każdego produktu jest bardzo wysoka, a kanały, kształtki, przepustnice oraz pozostałe elementy mogą być zastosowane także w obiektach o podwyższonych lub specjalnych wymaganiach. Krótko mówiąc – systemy wentylacyjne wspomnianej firmy mogą być wykorzystywane nawet tam, gdzie inne, bardziej typowe rozwiązania się nie sprawdzą. Wszak – patrząc choćby na budynki przemysłowe – tutaj niezbędna jest wentylacja, która poradzi sobie z wysoką temperaturą, zapyleniem oraz innymi, ciężkimi warunkami pracy. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług oraz produktów dostępnych w PS System. Współpraca z tą firmą to gwarancja terminowości, rzetelności oraz pełnego profesjonalizmu!